ANA SAYFA  
  HAKKIMIZDA  

PROTECH YAĞ TAYİN (SOXHLET) CİHAZI


 PROTECH YAĞ TAYİN CİHAZLARI

Katalog için tıklayınız!

Cihazımız , numunelerin içindeki toplam yağ miktarının katı&sıvı ekstraksiyonu“SOXHLET METODU “ ile bulunmasında kullanılır. Çoğunlukla yiyecek maddelerindeki ve yemlerdeki toplam yağ miktarı tayini için kullanılmak ile birlikte deterjan sanayisinde, polimerlerlerde, kağıt hamurunda, fiber(ham selüloz), kauçuk ve tekstil  sanayilerinde, petrokimya ve ilaç sanayilerinde de kullanım alanları mevcuttur.
 
Cihazımızın “tekli-ikili-dörtlü-altılı” modelleri bulunmaktadır.
 
Cihazımızın ön kullanım panelinde, her bir ısıtıcı sistemin kumanda panosu ayrı ayrı bulunmaktadır. Ve bu panoların üzerinde ışıklı açma/kapama anahtarı, ısı anahtarı ve ısı sinyal lambası bulunmaktadır.
 
Cihazımızın maksimum çalışma sıcaklığı ~300 ºC’dir. Cihazımız tamamen yekpare bir gövdeye sahip olup, ısıtıcı sistemleri bir yüzeyde toplanmıştır. Cihazımızın ısıtıcıları ve gövde arasında sıcaklık geçişini engelleyen, delikli yalıtım sacı bulunmaktadır.
 
Cihazımızın ısıtıcı sistemlerinin arkasında; soxhlet balon ekstraktör soğutucu sisteminin düzgün tutturulmasını sağlayan ve ayrı ayrı dizayn edilmiş, statif çubuk düzeneği mevcuttur.
 
Cihazımızın gövde kısmı elektrostatik fırın boyalıdır. Cihazımız ile birlikte, 250 ml ve 500 ml balonlu eksraktör soğutucudan oluşan soxhlet grubu, düzeneği statiflere tutturmak için kıskaç ve nivodan oluşan bağlantı elemanları ve soğutucu hortumu verilmektedir. Cihazımız 220 volt 50hz. şebeke elektriği ile çalışmaktadır.
 

Ankara Web Tasarım: TURNA MEDYA ®
Turna Web Tasarım ®